Punkt widzenia niemowlęcia

Punkt widzenia niemowlęcia

Jak myślisz, jaki jest punkt widzenia niemowlęcia?

Wśród świeżo upieczonych rodziców i ich rodzin istnieje pewna tendencja do otaczania się różnymi gadżetami, które mają stymulować rozwój dziecka. Pamiętaj, że najlepszą edukacyjną zabawką dla dziecka jest jego własny rodzic!

To właśnie rodzic najlepiej dostosowuje się do aktualnych potrzeb maluszka i jest kopalnią pomysłów. Wszelkie pomoce naukowe najlepiej kupować po pierwszym miesiącu życia dziecka i to w zależności od zapotrzebowania. Uważajcie na „mechaniczne ogłupiacze”, które bawią się za dziecko.

Praktycznie nad każdym noworodkowym łóżeczkiem dziecięcym wisi karuzelka, jest ona kolorowa, ma kilka melodyjek i nieustająco dynda nad dzieckiem. Wyobraźcie sobie jak byście się czuli, gdyby nad waszą głową wisiała taka zabawka? Zwłaszcza z tą mechaniczną melodyjką!  Warto spojrzeć z perspektywy dziecka – co widzi leżące niemowlę? Połóż się i popatrz! Jakie widzi kolory i wzory? Najczęściej stosowane do wystroju wnętrz pokoju noworodka kolory to pastele, ale maluch w pierwszych tygodniach życia ich nie widzi! Pobudzające i zaciekawiające jego wzrok kolory to czarny, biały i czerwony, a kształty to paski pionowe i poziome lub szachownica.

Według ekspertów – specjalistów z zakresu integracji sensorycznej – karuzelka sprawdza się tylko wtedy, gdy zawieszamy na niej dwie zabawki po przeciwnej stronie i są one w intensywnych kolorach. Wtedy ma faktycznie wpływ na punkt widzenia niemowlęcia… Zamiast mechanicznej muzyczki lepiej włączyć muzykę z płyty – harmonijną, z czystymi dźwiękami.

W zrozumieniu postrzegania świata przez niemowlę z pewnością pomoże Ci nasz program

Jestem psychologiem z wszechstronnym wykształceniem humanistycznym oraz bogatym doświadczeniem zawodowym zdobywanym w publicznych i prywatnych placówkach związanych z pomocą psychologiczną, edukacją i rozwojem osobistym (min: Brian Tracy International, Instytut Nowoczesnej Edukacji, Szkoły i Przedszkola Pro Futuro, Dr Marcin - terapia uzależnień)

Wdaj się w dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *